převody fyzikálních jednotek N O V I N K Y
  [CNW:Counter] NÁPOVĚDA   |  AUTOR        
 
10.02.2004   Nový oddíl Elektrotechnika
V hlavním menu přibyl nový oddíl Elektrotechnika, který obsahuje on-line výpočty hodnot podle Ohmova zákona, výpočty odporu vodiče a barevný kód odporů (rezistorů).
21.01.2004   Vyhledávání na stránkách Prevod.cz
Na těchto stránkách je nyní možno vyhledávat slova nebo fráze pomocí jednoduchého formuláře. K vyhledávání je použita služba Atomz.
01.12.2003   Nová doména Prevod.cz
Po problémech s free webhostingem jsem se rozhodl zaregistrovat si svojí vlastní doménu. Od dnešního dne jsou tedy stránky Převody fyzikálních jednotek dostupné na adrese www.prevod.cz. Postupně bude ukončena činnost stránek na adresách jednotky.host.sk a jednotky.webz.cz.
30.10.2003   Ukončení hostování na serveru Host.sk
Protože provozovatel serveru Host.sk změní od 1.11.2003 provozní podmínky pro free webhosting (vyžaduje jednorázovou platbu, reklamy na stránkách apod.), bude ukončen i provoz těchto stránek na tomto serveru. Stránky budou dostupné pouze na adrese jednotky.webz.cz. Pokud máte ve svých oblíbených stránkách odkaz na server Host.sk, změňte si jej, prosím, na výše uvedenou adresu. Děkuji za pochopení.
08.10.2002   Úprava stránky Soustava SI, nová stránka Číselné soustavy
Byla předělána a rozšířena stránka Soustava SI, jejíž součástí se stala dříve samostatná stránka Násobky a díly. Nová stránka Číselné soustavy, která umožňuje on-line převod čísel mezi různými číselnými soustavami. V popisu této stránky naleznete mimo jiné i postup ručního převodu čísel mezi různými číselnými soustavami.
01.10.2002   Ukončení hostování na serveru Hyperlinx.cz
Protože provozovatel serveru Hyperlinx.cz ukončí dnem 31.10.2002 free webhosting na svém serveru, bude ukončen i provoz zrcadla těchto stránek na adrese jednotky.hyperlinx.cz. Zbylé dvě zrcadla stránek (jednotky.webz.cz a jednotky.host.sk) zůstávají nadále v provozu. Pokud máte ve svých oblíbených stránkách odkaz na server Hyperlinx.cz, změňte si jej, prosím, na jednu ze dvou zbývajících adres. Děkuji za pochopení.
01.09.2002   Nové veličiny
Nové veličiny: jas, svítivost, elektrická kapacita, náboj, napětí, odpor, proud, vodivost, intenzita magnetického pole, magnetická indukce, magnetický tok. Veličiny jsou rozděleny do třech skupin: mechanika, optika a elektřina. V prohlížečích podporujícíh DHTML (IE4 a vyšší) je lze seznam veličin sbalovat kliknutím na název skupiny. Nová stránka Rejstřík jednotek obsahující seznam všech jednotek použitých na konverzních stránkách.
01.07.2002   První větší změny těchto stránek
U většiny veličin přibyly nové jednotky. Při převodu jednotek je možno volit mezi zobrazením jednotek v podobě seznamu nebo vstupních polí. Byly přepracovány oddíly přehled jednotek – popis a definice většího počtu jednotek, převodní koeficienty, vztahy mezi jednotkami. Nový oddíl novinky. Nová podoba návštěvní knihy, která je součástí stránek.
10.06.2002   Přesun stránek na server Hyperlinx.cz
Dne 11.05.2002 došlo na serveru Oceany.cz opět k výpadku, tentokrát už k poslednímu. Po přibližně 4 týdnech nefunkčnosti oznámil majitel serveru ukončení poskytování free webhostingu na tomto serveru. Proto jsem přesunul stránky na novou adresu jednotky.hyperlinx.cz. Kromě této adresy stále běží zrcadlení na adresách jednotky.host.sk a jednotky.webz.cz.
25.02.2002   Zrcadlení těchto stránek
Protože na serveru Oceány.cz došlo k týdennímu výpadku, byla zřízena zrcadla těchto stránek na adresách jednotky.host.sk a jednotky.webz.cz. Obsahy těchto tří serverů jsou identické.
15.12.2001   Registrace stránek v katalozích a vyhledávačích
Zaregistroval jsem tyto stránky v katalogu Seznam, Atlas a Centrum, později i v některých jiných. Stránky jsou přístupné široké veřejnosti.
01.01.2000   První verze stránek umístěna na Internetu
První verze těchto stránek je umístěna na Internetu na adrese mareks.oceany.cz.